laupäev, 31. august 2013

Viljandi folk 2013

Kuu aega on Viljandi folgist möödas ja nüüd on õige aeg lõpuks mõned pildid siia üles panna. Minu jaoks oli see täiesti uudne kogemus, sest ma ei ole kunagi viibinud ühelgi muusikaüritusel nii kaua. Ja telkimist ei peaks parem mainima... esimene öö oli seal võimatu magama jääda, ja see oli alles neljapäeva õhtu. Mõtlesin, et reede õhtu on kindlasti veelgi hullem. Aga ma eksisin - reede oli juba normaalsem. (Alati on tore ju umbes viie-kuue paiku öösel kuulda, kuidas näitsikud poistele karjuvad "no minge juba magama".. :D, või kui tüübid sõidavad mingite bussidega ringi ja tervitavad oma sõpru läbi ruupuri (eino, see oli tegelt päris lahe).

Aga muusikast siis ka. Käepael on minu lemmik. Soendan seda ikka veel oma käel - lihtsalt ei raatsi ära võtta, sest ta ju nii kaunis. Kui oleksin kõik teised käepaelad, mis erinevatel suveüritustelt saadud, samuti käe ümber jätnud, siis nüüd käiksin rõõmsalt ringi nelja käepaelaga. Nice. Okei, aga muusikast siis ka. Esimene kontsert, mida väisasime, toimus kirikus. Edaspidi juba Kirsimägi ja Türgi mehed seelikutega. Vahepeal vedasime oma väsinud liikmed tagasi telki. Siis jälle vinnasime end mäest üles, et Jaani kirikusse Midrisid vaatama minna. Seal on neil mingi kreisi mägi Viljandis.

Folgi puhul on mulle alati meeldinud selle õhustik. Mõneks päevaks tulevad kokku võõrad inimesed tänavalt, kes muidu üksteist ei tunne, kuid läbi pärimusmuusika natuke lähedasemaks muutuvad. Ainuke koht, mis mulle folgi ajal pisut võõraks jäi, oli see A Le Coq'i telk. See lihtsalt oli nii ülerahvastatud ja õllemüüjaid paksult täis. No ei ole minu teema. Aga nüüd mõned pildid ka:


Kommentaare ei ole: